Dlaczego MY?
Po pierwsze
Platforma ePsychoterapeuta to wysokiej klasy Specjaliści. Wszyscy Nasi Psychoterapeuci są także Psychologami. Dodatkowo wszyscy ukończyli kształcenie w jednej z uznanych, czteroletnich szkół psychoterapii lub są w jej trakcie. Wszyscy mają kilkuletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami, ale przede wszystkim! nasi Specjaliści są pasjonatami, dla których praca terapeutyczna to nie tylko praca, ale i misja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Po drugie
Platforma ePsychoterapeuta to dobrze zorganizowany i przejrzysty system umawiania wizyt, dokonywania opłat, komunikacji z psychoterapeutą, a także w razie konieczności możliwość telefonicznego skontaktowania się z koordynatorem platformy.
Po trzecie
Wszyscy Nasi Psychoterapeuci poddawani są regularnej superwizji oraz pracują zgodnie z zasadami etyki psychologicznej.
Dlaczego psychoterapia online?
Psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak terapia stacjonarna, a nawet posiada wiele cech, które są niejednokrotnie korzystniejsze dla Pacjenta:
Po pierwsze
Taka forma terapii zapewnia możliwość uzyskania pomocy niezależnie od miejsca, w którym , akurat się znajdujesz.
Po drugie
Psychoterapia online to oszczędność czasu i pieniędzy, które przeznaczyłbyś na dojazdy.
Po trzecie
Poczucie dyskrecji i związanego z tym komfortu. Odbywasz terapię w domowym zaciszu i tylko od Ciebie zależy, kto o tym wie.
Jak przygotować się do psychoterapii online?
Najważniejszym punktem przygotowań jest oczywiście upewnienie się, że mamy działający sprzęt, przez który połączymy się z Psychoterapeutą. Spotkanie online może się odbyć zarówno przez komputer, jak i przez telefon, ale z doświadczenia wiemy, iż połączenie się przez komputer/laptopa może być wygodniejsze. Przed spotkaniem warto także upewnić się, czy w naszym sprzęcie wszystko działa (Internet, system dźwiękowy, kamerka), aby uniknąć dodatkowego stresu spowodowanego trudnościami technicznymi już w trakcie spotkania.
Bardzo ważne jest również, aby zapewnić sobie komfortowe warunki rozmowy – najlepiej jest odbywać terapię w godzinach, gdy w naszym mieszkaniu lub biurze nikogo nie ma lub zapewnić sobie przestrzeń np. w zamkniętym pokoju.