Regulamin korzystania z portalu internetowego ePsychoterapeuta
Rozdział I – Postanowienia wstępne
§ 1
- ,,Regulamin korzystania z portalu internetowego ePsychoterapeuta”, zwany dalej ,,Regulaminem” określa zasady korzystania z portalu internetowego Psychoterapeuta dostępnego pod adresem internetowym www.epsychoterapeuta.com.
- Właścicielem portalu internetowego Psychoterapeuta.com jest Radosław Sadowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: FILAR Radosław Sadowski, z siedzibą w Markach (05 – 270 Marki) przy ul. 11-go Listopada 47BB/2, NIP: 567 130 53 73.
§ 2
Przez użyte w Regulaminie pojęcia należy rozumieć:
- Cennik – wykaz cen usług świadczonych za pośrednictwem Portalu; cennik dostępny jest na Portalu,
- Formularz rejestracji – formularz rejestracji dostępny na Portalu, umożliwiający Użytkownikowi korzystanie z usług świadczonych na Portalu, w szczególności dokonanie zamówienia Konsultacji,
- Portal – portal internetowy ePsychoterapeuta dostępny pod adresem internetowym www.epsychoterapeuta.com, służący do świadczenia na rzecz Użytkowników usług w zakresie konsultacji psychoterapeutycznych on – line,
- Psycholog/Psychoterapeuta – osoba uprawniona do wykonywania zawodu psychologa zgodnie z ustawą z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, przez której usług mogą korzystać Użytkownicy za pośrednictwem Portalu,
- Superwizja – element wsparcia prawidłowego przebiegu procesu psychoterapii. Superwizja jest procesem, w którym superwizant (psychoterapeuta zgłaszający się na superwizję) pracuje z bardziej doświadczonym specjalistą nad wzbogacaniem własnych umiejętności i doświadczenia zawodowego, które docelowo mają służyć klientowi zgłaszającemu się po pomoc. Rozpoczynając spotkania superwizyjne superwizor ustala z superwizantem ich cele. Najważniejszym z nich jest dobro pacjenta (którego problematyka jest omawiana w trakcie superwizji), drugim równie ważnym jest rozwój zawodowy superwizanta,
- Świadczenie usługi drogą elektroniczną – wykonanie usługi na odległość, tj. usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron, poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne,
- Umowa – umowa o świadczenie drogą elektroniczną usług za pośrednictwem Portalu, zawarta z Klientem na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość,
- Urządzenie – urządzenie umożliwiające Użytkownikowi korzystanie z usług świadczonych za pośrednictwem Portalu (komputer, telefon komórkowy, tablet z zainstalowaną przeglądarką internetową, które umożliwia Użytkownikowi korzystanie z funkcjonalności Portalu),
- Usługa Portalu – nieodpłatna usługa świadczona drogą elektroniczną związana z funkcjonowaniem Portalu, obejmująca w szczególności funkcjonowanie Formularza, Kalendarza oraz wykaz Psychologów/Psychoterapeutów, oraz udzielaniem informacji dotyczących warunków świadczenia Usług psychoterapeutycznych,
- Usługa psychoterapeutyczna/Konsultacja psychoterapeutyczna – odpłatna konsultacja psychoterapeutyczna realizowana przez Psychoterapeutę z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (on-line); usługą psychoterapeutyczną jest również wystawienie opinii, zaświadczenia lub innego dokumentu na rzecz Klienta,
- Usługodawca – przedsiębiorca wskazany w § 1 ust. 2 świadczący usługi za pośrednictwem Portalu,
- Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną – ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną,
- Ustawa o zawodzie psychologa – ustawa z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów,
- Użytkownik – pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych korzystająca z usług Usługodawcy oferowanych i świadczonych za pośrednictwem Portalu.
Rozdział II – Zasady świadczenia usług za pośrednictwem Portalu
§ 3
- Portal umożliwia świadczenie odpłatnych Usług psychoterapeutycznych.
- Portal umożliwia również świadczenie nieodpłatnych usług świadczonych drogą elektroniczną związanych z funkcjonowaniem Portalu, obejmujących w szczególności funkcjonowanie Formularza, Kalendarza oraz wykazu Psychologów/Psychoterapeutów, oraz udzielaniem informacji dotyczących warunków świadczenia Usług psychoterapeutycznych.
- Przed rozpoczęciem korzystania z Portalu Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu.
§ 4
- Zamówienie Konsultacji psychoterapeutycznej wymaga:
- założenia przez Użytkownika konta na Portalu (nie dotyczy pierwszej konsultacji),
- wypełnienia Formularza Rejestracji,
- wniesienia opłaty za Konsultację psychoterapeutyczną.
- Założenie konta na Portalu wymaga:
- podania niezbędnych danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, telefon),
- akceptacji treści Regulaminu,
- potwierdzenia zapoznania się z Polityką prywatności dostępną na Portalu,
- ustalenia hasła do logowania (Usługodawca zaleca, aby hasło zawierało co najmniej 8 znaków, w tym małe i duże litery oraz co najmniej jedną cyfrę/symbol).
- Użytkownik ma prawo do usunięcia konta w każdej chwili i bez podania przyczyny.
- Zamówienie Konsultacji psychoterapeutycznej następuje za pośrednictwem Formularza Rejestracji, w ramach którego Klient dokonuje wyboru Psychologa/Psychoterapeuty dostępnego na Portalu oraz rodzaju i terminu Konsultacji psychoterapeutycznej. Formularz może zawierać dodatkowe fakultatywne dla Klienta pola wyboru ułatwiające wybór odpowiedniego Psychologa/Psychoterapeuty. Następnie Klient dokonuje płatności elektronicznej za Konsultację psychoterapeutyczną, na warunkach określonych w Regulaminie.
- Potwierdzenie zamówienia Konsultacji psychoterapeutycznej Użytkownik otrzymuje w formie wiadomości na wskazany adres poczty elektronicznej. Użytkownik otrzymuje link do Konsultacji psychoterapeutycznej.
- Konsultacja psychoterapeutyczna realizowana jest z udziałem wybranego Psychologa/Psychoterapeuty w terminie zarezerwowanym przez Użytkownika. Konsultacja psychoterapeutyczna odbywa się w formie rozmowy internetowej wideo, której czas wynosi 50 minut.
- Ustalone godziny Konsultacji psychoterapeutycznych uwzględniają czas obowiązujący w Polsce.
§ 5
- Usługi psychoterapeutyczne świadczone są na podstawie Umowy z Użytkownikiem, która zostaje zawarta w chwili sfinalizowania zamówienia Konsultacji psychoterapeutycznej, zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
- Użytkownik może się skontaktować z Usługodawcą poprzez formularz kontaktowy dostępny na Portalu oraz poprzez infolinię.
§ 6
- Klient ma prawo zmiany terminu albo odwołania Konsultacji psychoterapeutycznej, jednak nie później niż na 24 godziny przez zarezerwowanym terminem Konsultacji. Zmiany albo odwołania należy dokonać samodzielnie po zalogowaniu się na konto na Portalu.
- Odwołanie Konsultacji psychoterapeutycznej w terminie określonym w ust. 1, skutkuje zwrotem pieniędzy za zamówioną Konsultację psychoterapeutyczną w terminie nie przekraczającym 14 dni od dnia odwołania Konsultacji psychoterapeutycznej. Zwrot nie następuje, jeżeli Klient w terminie 7 dni od dnia odwołania Konsultacji psychoterapeutycznej dokona rezerwacji kolejnej Konsultacji.
- Brak odwołania albo zmiany terminu Konsultacji psychoterapeutycznej w terminie określonym w ust. 1, i nie skorzystanie przez Użytkownika z Konsultacji psychoterapeutycznej, skutkuje dla Użytkownika utratą prawa do zwrotu pieniędzy za zamówioną Konsultację psychoterapeutyczną. W takiej sytuacji Usługa psychologiczna jest uznawana za wykonaną.
- Jeżeli Użytkownik spóźni się na umówioną Konsultację psychoterapeutyczną jej czas trwania ulegnie skróceniu o czas spóźnienia.
- W szczególnych sytuacjach Psycholog/Psychoterapeuta może się kontaktować z Użytkownikiem, nie później niż 24 godziny przed ustalonym terminem Konsultacji psychoterapeutycznej, celem zmiany terminu Konsultacji psychoterapeutycznej. W takim przypadku, zgodnie z wyborem Użytkownika, następuje ustalenie nowego terminu Konsultacji psychoterapeutycznej w porozumieniu z Użytkownikiem, albo zwrot środków wpłaconych za Konsultację psychoterapeutyczną.
- W przypadku nie zrealizowania Konsultacji psychoterapeutycznej z przyczyn leżących pod stronie Usługodawcy, zgodnie z wyborem Użytkownika:
- Usługodawca dokona zwrotu należności zapłaconej za Konsultację psychoterapeutyczną albo
- Psycholog/Psychoterapeuta ustali z Użytkownikiem nowy termin Konsultacji psychoterapeutycznej.
- Zgodnie z ustawą z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta Użytkownikowi, który opłacił Konsultację psychoterapeutyczną za pośrednictwem Portalu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Powyższe prawo Klient może zrealizować poprzez odwołanie Konsultacji psychoterapeutycznej.
- Usługodawca informuje, że prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje, jeżeli usługa została wykonana za wyraźną zgodą Użytkownika.
§ 7
- Jeżeli Użytkownik nie zapewni odpowiednich warunków do przeprowadzenia Konsultacji psychoterapeutycznej, w szczególności poprzez brak odpowiedniego połączenia internetowego, brak odpowiedniego urządzenia albo będzie znajdował się pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających, Konsultacja psychoterapeutyczna może zostać przerwana, bez zwrotu wniesionej za nią opłaty.
- Psycholog/Psychoterapeuta może odmówić przeprowadzenia Konsultacji psychoterapeutycznej, jeżeli uzna że ta forma pomocy Użytkownikowi jest nieadekwatna lub niewystarczająca do zgłaszanego przez Użytkownika problemu, w szczególności w sytuacji istotnych zaburzeń, wymagających podjęcia niezwłocznych czynności leczniczych lub czynności wymagających kontaktu bezpośredniego. W takim przypadku Usługodawca dokona zwrotu należności zapłaconej za Konsultację psychoterapeutyczną.
- W sytuacji, gdy Użytkownik w trakcie Konsultacji psychoterapeutycznej zgłosi bezpośredni zamiar targnięcia się na własne zdrowie albo życie, albo zamiar popełnienia czynu zabronionego Psycholog/Psychoterapeuta może podjąć decyzję o natychmiastowym zawiadomieniu odpowiednich organów, w szczególności policji.
§ 8
- Użytkownik ma prawo do korzystania z Portalu i jego funkcjonalności, zgodnie z jego przeznaczeniem. Użytkownik zobowiązany jest w szczególności do:
- nie zamieszczania na Portalu treści obraźliwych, naruszających prawa innych osób oraz innych treści sprzecznych z prawem,
- nie naruszania prawnie chronionych interesów Usługodawcy oraz przestrzegania praw autorskich przysługujących Usługodawcy,
- poszanowania praw osobistych Psychologów/Psychoterapeutów i innych Użytkowników,
- powstrzymania się od jakiejkolwiek ingerencji w system informatyczny Portalu.
- W przypadku naruszenia przez Użytkownika zasad korzystania z Portalu, o kreślonych w ust. 1, Usługodawca zastrzega sobie prawo zablokowania Użytkownikowi dostępu do Portalu.
Rozdział III – Warunki techniczne korzystania z Portalu
§ 9
- Korzystanie z funkcjonalności Portalu, z zastrzeżeniem ust. 2, wymaga posiadania:
- urządzenia, takiego jak komputer, telefon komórkowy, tablet, z zainstalowaną przeglądarką internetową Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome, Opera czy Microsoft Edge, w wersji nie starszej niż rok (z zainstalowanymi aktualizacjami), z włączoną obsługą plików cookie oraz JavaScript,
- dostępu do sieci Internet o przepustowości co najmniej 1 mb/s,
- aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail).
- Korzystanie z usług psychoterapeutycznych poprzez udział w konsultacjach dodatkowo wymaga posiadania urządzenia z mikrofonem oraz kamerą.
- Konsultacje przeprowadzane są on-line w użyciem oprogramowania dedykowanego do wideokonferencji GOOGLE MEET.
- W związku z istniejącymi zagrożeniami teleinformatycznymi związanymi z korzystaniem z Portalu takimi jak: przestępstwa internetowe, złośliwe oprogramowanie Usługodawca zaleca Klientom zachowanie stosowanych środków bezpieczeństwa, w tym w szczególności:
- korzystanie z Portalu z wykorzystaniem urządzenia posiadającego aktualny system operacyjny,
- zabezpieczenie w/w urządzenia hasłem,
- stosowanie oprogramowania antywirusowego z aktualną bazą wirusów i zagrożeń,
- zabezpieczenie przed wglądem osób trzecich i właściwa ochrona danych umożliwiających logowanie do konta na Portalu,
- weryfikacja strony internetowej Portalu, w szczególności poprzez sprawdzenie poprawności adresu URL oraz sprawdzenie, czy połączenie z daną stroną internetową jest szyfrowane.
Rozdział IV – Płatności
§ 10
- Wysokość opłat za Usługi psychoterapeutyczne ustalana jest zgodnie z Cennikiem. Ceny ujęte w Cenniku są cenami brutto w polskich złotych.
- Użytkownik dokonuje płatności podczas zamawiania Konsultacji psychoterapeutycznej.
- Po dokonanej płatności Użytkownik otrzymuje potwierdzenie dokonania płatności na podany adres e-mail.
- Płatności dokonywanie są w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi Przelewy24, z której korzysta Usługodawca.
- Na życzenie Użytkownika Usługodawca wystawi po wykonanej Usłudze psychoterapeutycznej fakturę. Użytkownik musi zgłosić życzenie otrzymania faktury w momencie zamawiania Konsultacji psychoterapeutycznej poprzez zaznaczenie stosownej opcji na Portalu oraz podać dane niezbędne do jej wystawienia – imię i nazwisko, adres, NIP. Faktura jest wysyłana do Użytkownika pocztą elektroniczną na podany adres e-mail.
Rozdział IV – Przetwarzanie danych osobowych
§ 11
- Administratorem danych osobowych Użytkowników przetwarzanych w ramach Portalu jest właściciel Portalu Radosław Sadowski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą FILAR Radosław Sadowski, z siedzibą przy ul. 11 Listopada 47BB/2, 05 – 270 Marki.
- Administrator przetwarza dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
- Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych określa dostępna na Portalu ,,Polityka prywatności portalu internetowego ePsychoterapeuta”.
Rozdział V – Reklamacje
§ 12
- Użytkownikowi przysługuje prawo złożenia reklamacji dotyczących usług świadczonych w ramach Portalu.
- Usługodawca dokłada wszelkich starań celem rzetelnego rozpatrzenia reklamacji.
- Reklamację można złożyć pisemnie na adres Usługodawcy wskazany w Regulaminie albo pocztą elektroniczną na adres e-mail: biuro@psychoterapeuta.com.
- Celem umożliwienia Usługodawcy rozpatrzenia reklamacji powinna ona zawierać co najmniej: dane kontaktowe zgłaszającego, opis zgłaszanych zastrzeżeń do świadczonych usług oraz zakres żądania.
- W przypadku nie wskazania w treści reklamacji wszystkich okoliczności niezbędnych do jej rozpatrzenia Usługodawca zwróci się do Użytkownika pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez Użytkownika na Portalu z prośbą o doprecyzowanie reklamacji
- Usługodawca rozpatruje reklamacje i udziela odpowiedzi Użytkownikowi w terminie 14 dni od jej otrzymania. Odpowiedź wysyłana jest pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez Użytkownika na Portalu.
- Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Użytkownika będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów.
Rozdział VI – Prawa autorskie
§ 13
- Usługodawca informuje, że Portal wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami stanowi utwór podlegający ochronie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. prawie autorskim i prawach pokrewnych.
- Usługodawca jest wyłącznym właścicielem Portalu wraz z wszystkimi jego elementami składowymi i funkcjonalnościami.
Rozdział VII – Postanowienia końcowe
§ 14
- Usługodawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie Portalu oraz za świadczenie usług zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za niedostępność Portalu oraz jego funkcjonalności, albo za jego nieprawidłowe działanie będące następstwem siły wyższej albo niedostępności aplikacji zewnętrznych służących do przeprowadzania Konsultacji psychoterapeutycznych on-line.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do przerw i ograniczeń w funkcjonowaniu Portalu ze względu na prace konserwacyjne, serwisowe lub inne modyfikacje Portalu. Usługodawca w miarę możliwości będzie zamieszczał na Portalu informacje dotyczące planowanych przerw lub ograniczeń w funkcjonowaniu Portalu oraz o przewidywanym czasie nieodstępności albo ograniczonej dostępności Portalu.
- Usługodawca mając na uwadze zapewnienie jak najwyższej obsługi Użytkowników zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian Portalu, w szczególności w zakresie działania poszczególnych funkcjonalności.
§ 15
- Usługodawca dokłada wszelkich starań aby zapewnić Użytkownikowi wysoką jakość świadczonych usług oraz poczucie bezpieczeństwa, w szczególności poprzez realizowanie Usług psychoterapeutycznych wyłącznie przez Psychologów/Psychoterapeutów posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa oraz ukończone studia psychologiczne. Usługodawca zapewnia zatrudnionym Psychologom/Psychoterapeutom udział w Superwizjach wspierających prawidłowy przebieg procesu psychoterapii.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za sposób przeprowadzania Konsultacji psychoterapeutycznych przez Psychologów/Psychoterapeutów i ich rezultaty. Psycholog/Psychoterapeuta odpowiada samodzielnie za przeprowadzane Konsultacje Psychoterapeutyczne i przebieg procesu psychoterapii Użytkownika.
§ 16
- Usługodawca zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu, w szczególności w związku ze zmianą funkcjonalności Portalu albo zmianą przepisów prawnych.
- O każdej zmianie Regulaminu Usługodawca będzie informował Użytkowników na Portalu, na co najmniej 7 dni przed wejściem w życie zmiany.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo zakończenia funkcjonowania Portalu i świadczenia usług drogą elektroniczną. W takim przypadku Usługodawca poinformuje Użytkowników na Portalu, na co najmniej 30 dni przed zakończeniem funkcjonowania Portalu i świadczenia usług drogą elektroniczną.
- W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.